Akaa - Sastamala

AKAA

A-Volley Viiala A-VOL

puheenjohtaja Markku Ruonala, 045 78801579, markku.ruonala(at)gmail.com

Lentopallo

Toijalan Valpas ToiVal

puheenjohtaja Saija Roininen, 0400-434095, saija.roininen(at)akaa.fi

Sulkapallo, lentopallo, naistoiminta, nuorisotoiminta, kuntoliikunta

Viialan Pyry ViPy

puheenjohtaja Jenni Tuominen, 045 633 5672, jenni781(at)kolumbus.fi

Paini, showtanssi, naistoiminta, nuorisotoiminta, veteraanitoiminta

HÄMEENKYRÖ

Kyröskosken Kiskojat KyKi

puheenjohtaja Ari Vaskelainen, 0500 504 110, ari.vaskelainen(at)kotiposti.net

Koripallo, kuntoliikunta, salibandy

IKAALINEN

Ikaalisten Shotokan Karate-Do IkSH

puheenjohtaja Pentti Majalahti

Karate

Ikaalisten Työväen Urheilijat IkTU

puheenjohtaja Jukka Mattila, 040 839 1965

Yleisurheilu, voimailu

Luhalahden Luja LuLu

puheenjohtaja Tiina Niinimäki-heikkilä, 040 8298278

Lentopallo

JÄMSÄ

Kuoreveden Toveri KuoTo

puheenjohtaja Eeva Nyberg, 050 5694606, nyberg.eeva(at)gmail.com

Nuorisotoiminta

 KANGASALA

 Kangasalan Urheilijat-68 KU-68

puheenjohtaja Markus Koskinen, 0400 850705, markus.koskinen(at)uta.fi

Koripallo, salibandy, yleisurheilu, kuntoliikunta, naistoiminta

 Kangasalan Voitto KaVo

puheenjohtaja Mikko Hakala,  040 759 4394, hakalaoskari(at)hotmail.com

Jalkapallo, jääkiekko, kaukalopallo

KURU

Kurun Reipas KuRe

puheenjohtaja Hilkka Lähdesmäki,  0500 132 166

LEMPÄÄLÄ 
Lempäälän Jyry LeJy

puheenjohtaja Terhi Eriksson, 050 355 3717, terhi.eriksson(at)gmail.com

Lentopallo, hiihto, yleisurheilu, nuorisotoiminta, kuntoliikunta

Sääksjärven Loiske Loiske

puheenjohtaja Esa Kuusisto,  0405898490, keijo.houhala(at)ktk-ry.fi

Hiihto, jalkapallo, futsal, lentopallo, naisvoimistelu, yleisurheilu, kuntoliikunta, veteraanitoiminta

MOUHIJÄRVI

Mouhijärven Malli MouMa
Puheenjohtaja Ismo Laine, 0407216314 , ismo.k.laine@gmail.com'

Jalkapallo, kuntoliikunta

MÄNTTÄ

Mäntän Valo MäVa

puheenjohtaja Raija Lahtinen, 050 593 1952, raija.lahtinen4(at)luukku.com

Jalkapallo, koripallo, lentopallo, naisvoimistelu, paini, veteraanitoiminta

NOKIA

Kankaantaan Kisa KanKi

puheenjohtaja Mia Mäkinee, puh. 040 7080007, mia.christina70@gmail.com

Hiihto, kuntoliikunta

Linnavuoren Lukko LiLu

puheenjohtaja Matti Rönkä, 040 5957869

Jalkapallo

 Nokian Pyry  PYRY

puheenjohtaja Ismo Saarenmaa, 044 2040507, ismo.saarenmaa(at)finroll.fi

Aerobic, jalkapallo, jääkiekko, kuntoliikunta, pesäpallo, moottoriurheilu, paini, shakki, uinti, joukkuevoimistelu, yleisurheilu, nuorisotoiminta, veteraanitoiminta

Nokian Urheilusukeltajat NoUs

puheenjohtaja Tomi Leinonen,  040 844 4241, tomi.p.leinonen(at)gmail.com

Laitesukellus, uppopallo

Nokian Voimailijat NoVo

puheenjohtaja Jyrki Virtanen, 050 521 5262

Voimanosto, painonnosto, bodybuilding


 Siuron Tuisku SiuTu
Petri Lehtonen, 0409602900, petri.lehtonen@kotiposti.fi


ORIVESI

 Hirsilän Pyrkivä HirPy

Yhteyshenkilö Martti Valtonen, 040 509 8152, martti.valtonen(at)gmail.com

Jalkapallo

Mäkimaan Muhku MäMu

puheenjohtaja Olli Lehto,  0400 645 905

PIRKKALA

 Pirkkalan Hiihtäjät PirHi

puheenjohtaja Jouko Karppanen, 040 506 0858, jkarppa(at)hotmail.com

Hiihto, suunnistus, salibandy, nuorisotoiminta

 Pirkkalan Viri PirVi

puheenjohtaja Jukka Kuusisto,  0400639255, jukka.kuusisto@gmail.com

 RUOVESI

 Ruoveden Ryhti RuoRy

puheenjohtaja Riitta Rasinen puh. 03 472 6433

Jalkapallo, kuntoliikunta, hiihto, naistoiminta, nuorisotoiminta, sulkapallo, voimanosto, yleisurheilu

SASTAMALA

Karkun Isku KarIs

puheenjohtaja Jouni Ristimäki, 050 3101115, ristimaki@suomi24.fi

Hiihto, lentopallo, nuorisotoiminta