Tampere A - S


  Aitolahden Riento AitRi

puheenjohtaja Markku Rantala,  0400 733 813, make.rantala.rantala(at)kolumbus.fi

Lentopallo, naistoiminta, jumppa, kuntoliikunta, veteraanitoiminta

 D-Kone D-kone

puheenjohtaja Marko Lintula, 040 5868362, lintula(at)kolumbus.fi

Salibandy

 Dolphins Tampereen Kiekko 83

puheenjohtaja Kari Lahtinen puh. 040 7613909

 Jääkiekko

Hervannan Syke HerSy

puheenjohtaja Juha Salo, puh. 050 3710716, salot(at)tuubi.net

 Lentopallo, sulkapallo, jousiammunta, voimanosto, kuntoliikunta

 Ikurin Vire IKVi

puheenjohtaja Timo Ahonen,  0400 123 001, timo.ahonen(at)yle.fi

Hiihto, jumppa, yleisurheilu

 Järvensivun Kisa JärvsKi

puheenjohtaja Jari Heikkilä, 050 680 63, jarijheikkila(at)gmail.com

Suunnistus, jumppa

 Kalkun Urheilijat KalkU

puheenjohtaja Jari Tanhuanpää, 040 5323182, jari.tanhuanpaa(at)elisanet.fi

Jalkapallo, darts

  Kiertäjät KIERT

puheenjohtaja Juhani Rinne,  0400 614 717

 Koivistonkylän Kunto KoiKu

puheenjohtaja Marita Suomaa, 050 593 5435

Naistoiminta, jumppa,kuntoliikunta, kuntolentopallo, lasten liikunta/leikkiryhmä

 Lamminpään Korpi LaKo

puheenjohtaja Jarmo Seppälä, 040 749 9785, jarmo.seppala(at)pp7.inet.fi

Lentopallo, naistoiminta, nuorisotoiminta, yleisurheilu, veteraanitoiminta, jumppa

 Lielahden Kipinä LieKi

puheenjohtaja Mika Salminen, 040 7069594, mika.salminen(at)pp.inet.fi

Hiihto, kuntoliikunta, lentopallo, yleisurheilu, veteraanitoiminta

 Messukylän Toverit MesTo

puheenjohtaja Olli Lindroos,0500 900563, ollindroos@gmail.com

Lentopallo

Pirkan Moottorimiehet PirMM

Moottoriurheilu

Pispalan Ponnistus  PisPo

puheenjohtaja Jarmo Siren, 0400 636 812

Jalkapallo

 Pispalan Tarmo PisTa

puheenjohtaja Jorma Tattari, 050 589 6071, jorma.tattari(at)kalevanlukio.com

Koripallo

 Pöytätennis 75  PT-75

puheenjohtaja Jukka Nieminen, 045 77302122, jukka.nieminen(at)tul.fi

Pöytätennis, tennis, nuorisotoiminta, kuntoliikunta, veteraanitoiminta

 Raholan Pyrkivä RaPy

puheenjohtaja Sakari Paloviita, 050 480 1846, sakari.paloviita(at)rapy.net

Koripallo

Rantaperkiön Isku RaIsku

puheenjohtaja Aira Ikonen, 0400 594 880, ikonenaira(at)gmail.com

Joukkuevoimistelu, rytminen voimistelu, lentopallo, naisten toiminta, jumppa,veteraanitoiminta

Shakkikerho Taraus

puheenjohtaja Seppo Mäkinen, 040 584 5904, seppo.makinen(at)suomi24.fi

Shakki

 Sulkaset

puheenjohtaja Pekka Saarinen, 040 553 6844, pekka.saarinen(at)pp9.inet.fi

 Sulkapallo