Valkeakoski - Ylöjärvi

VALKEAKOSKI

 Koski-Petankki KoPe

puheenjohtaja Tarmo Sipilä, 040 571 0282, tarmo(at)valkeakoskelainen.com

Petankki

 Valkeakosken ITF Taekwon-Do  Va-Tae

puheenjohtaja Timo Tikkala, 040 534 8265

Taekwondo

 Valkeakosken Koskenpojat VaKP

puheenjohtaja Marika Karevesi, 040 5751178, marika.karevesi(at)upm.com

Aerobic, naisvoimistelu, paini, suunnistus, salibandy, futsal, naistoiminta, nuorisotoiminta, kuntoliikunta, veteraanitoiminta, pallojaosto

 Valkeakosken Uimarit ValU

puheenjohtaja Kari Matilainen 044 335 6493

Uinti

 Voimistelu- ja Urheiluseura Sääksmäen Sopu SääSo

puheenjohtaja Harri Virkki, 040 542 2614

Jalkapallo

 VILPPULA

 Kolhon Vihuri KolhVi

puheenjohtaja Harri Colliander, 050 564 9400, harri.colliander@gmail.com

Kuntolentopallo, salibandy/sähly

 Pohjaslahden Pyrintö PohjPy

puheenjohtaja Anne Hyödynmaa,  050 3811454, anne.hyodynmaa@gmail.com

Kuntoliikunta, nuorisotoiminta

 Vilppulan Tähti VilTä

puheenjohtaja Kaija Rikkonen, 050 573 4822, kaija.rikkonen(at)luukku.com

Lentopallo

 VIRRAT

 Killinkosken Myrsky KilMy

puheenjohtaja Markus Vuorinen, 040 5695608, markus.vuorinen4@gmail.com

Hiihto, lentopallo, pyöräily, salibandy, yleisurheilu, naistoiminta

 Virtain Veikot VirVe

puheenjohtaja Ari Juvakka, ari.juvakka@fennia.fi

Lentopallo

YLÖJÄRVI

Mutalan Viri MutVi

puheenjohtaja Juhani Heino puh. (03) 378 1313

Viljakkalan Teräs VilTe

puheenjohtaja Antti Lähteenmäki,041 502 0696

 Ylöjärven Isku YLI

puheenjohtaja Marja-Leena Niemenmaa, 040 8491951, mallaniemenmaa(at)suomi24.fi

Ylöjärven Lentopallo 75 Yle-75

puheenjohtaja Harri Moilanen, 040 517 1754

Lentopallo

 Ylöjärven Ryhti YlöjR

puheenjohtaja Timo Halttula,  0400 837437, timo.halttula@elisanet.fi

Hiihto, jalkapallo, kuntoliikunta, Lentopallo, salibandy, voimanosto, yleisurheilu, veteraanitoiminta

 Ylöjärven Uimaseura YUS

puheenjohtaja Susanna Kinnunen,  045 6025330, ylojarven.uimaseura@gmail.com

Uinti, vesiliikunta